Vaikų žaidimo, sporto ir laisvalaikio aikštelių patikra ir kontrolė

Vaikų žaidimų aikštelių , sporto ir laisvalaikio aikštelių patikra , atitikties ir rizikos vertinimas atliekami pagal įrangai ir dangai taikomų standartų  ir Higienos normos HN 131:2015 reikalavimus.

NUORODOS
NUORODOS
  • Higienos norma HN 131:2015 >>> 
  • Akreditavimo pažymėjimas >>> 
  • Akreditavimo sritis (priedas) >>>

Jeigu pageidaujate susisiekti su kontrolės inspektoriais tiesiogiai, maloniai prašome skambinti tel. 8 685 78999 arba susisiekti paštu, rašydami adresu:  info@inspectum.lt

Žaidimų aikštelėje kylantys pavojai 

 

• Galvos ar kaklo įstrigimas 

Vaiko galva ar kaklas gali nesunkiai įstrigti įvairiose angose, tarpuose, tarp judančių įrenginio dalių. Jei vaikas negalės pats išsilaisvinti, tai gali turėti rimtų pasekmių ir net baigtis mirtimi. Siekiant išvengti galvos įstrigimo, angos ir tarpai turi būti siauresni kaip 89 mm arba platesni kaip 230 mm. Angos, kurių apatinis kraštas iš abiejų pusių yra žemiau kaip 600 mm nuo žemės paviršiaus, nekelia pavojaus, kadangi vaikas kojomis gali pasiekti žemę. Reikėtų atkreipti dėmesį į įrenginius su virvėmis. Virvės, tvirtinamos tik vienu galu arba pritvirtintos abiem galais, neturi sudaryti kilpos, kurioje galėtų įstrigti vaikas, net jeigu ji pakankamai plati.  

• Kūno ar galūnių įstrigimas, suspaudimas 

Vaikai gali užstrigti pačiuose įrenginiuose, pavyzdžiui, per siaurame tunelyje. Tarp įrangos dalių gali užstrigti vaiko pirštai, pėdos, visa ranka ar koja. Todėl bet koks paviršius, skirtas bėgiojimui ar vaikščiojimui, negali turėti tokio dydžio tarpų, kuriuose galėtų įstrigti koja arba pėda, t. y. didesnių nei 3 cm. Nepamirškite, kad vaikai kaišioja pirštus visur: į tuščiavidurio vamzdžio galą, į grandinių narelius, į visus įmanomus tarpelius. Siekiant išvengti pirštų įstrigimo, tarpai turėtų būti siauresni kaip 8 mm arba platesni kaip 25 mm skersmens. Tarpai, kurių matmenys keičiasi naudojant įrangą, turi būti ne siauresni kaip 12 mm. 

• Drabužių, plaukų įstrigimas 

Pavojingi yra vaikų drabužių ar plaukų įstrigimai. Ypač pavojinga, jei vaiko drabužis užstringa jam judant dideliu greičiu ir kai vaikas pats negali susistabdyti. Pavyzdžiui, čiuožiant nuo čiuožyklos, supantis, ar leidžiantis iš didesnio aukščio. Todėl konstrukcijose neturėtų būti jokių V formos plyšių savo smailiąja dalimi nukreiptų žemyn (jei kampas mažesnis nei 60 laipsnių), atsikišusių komponentų ar ašių, už kurių gali užsikabinti drabužiai ar plaukai. 

• Kritimai 

Kritimai žaidžiant yra neišvengiami. Tačiau nukritęs vaikas neturi patirti rimtų sužalojimų. Vaikų apsaugai nuo kritimo aukštesnės kaip 600 mm įrenginių vietos, nuo kurių galima nukristi, turi turėti apsauginius turėklus ar užtvaras (2 priedas). Kad nukritęs vaikas nepatirtų rimtų sužalojimų, turi būti pašalintos bet kokios kliūtys vaiko galimo kritimo kelyje, į kurias jis krisdamas galėtų atsitrenkti, taip pat įrengti kritimo smūgį slopinantys paviršiai.  

• Susidūrimai 

Vaikai gali susidurti vieni su kitais arba atsitrenkti į įrangos dalimi. Atviroje erdvėje negali būti kliūčių, kurios gali atsitrenkti arba į kurias vaikas gali atsitrenkti judėdamas priverstiniu būdu. Negali būti jokių kliūčių, aplink ar šalia įrenginių, jei naudotojas iš anksto negali numatyti galimo sužeidimo į jas atsitrenkus. Praėjimo takeliai žaidimų aikštelėje negali kirsti įrenginio laisvosios erdvės - erdvės įrangoje arba aplink ją, kurią gali užimti naudotojas pasyviai judėdamas įrangos poslinkio dėka (pavyzdžiui, slysdamas, supdamasis, sukdamasis).

• Prasta medžiagų ar konstrukcijų kokybė 

Metalas turi būti apsaugotas nuo korozijos. Jei mediena liečia žemę, ji turi būti apsaugota nuo puvimo. Leidžiama tik mediena, turinti mažai atplaišų. Konstrukcijose neturi būti išsikišusių vinių, varžtų, virvių galų, aštrių dalių, šiurkščių paviršių. Visi pasiekiami kraštai ir kampai turi būti suapvalinti arba neaštrūs, jungtys turi būti tvirtos ir neišklibusios.