Nacionalinis Standartizacijos prizas įteiktas Inspectum ekspertui 

15/10/2020

Minint pasaulinę standartizacijos dieną, spalio 15 d. Lietuvos standartizacijos departamente įteiktas 2020 metų Nacionalinis standartizacijos prizas.

Už standartizacijos propagavimą Nacionaliniu standartizacijos prizu apdovanotas kontrolės įstaigos UAB "Inspectum" technikos vadovas Sergejus Kazunko.

Kaip tarptautinis vaikų žaidimų aikštelių kontrolės ekspertas Sergejus Kazunko nuo 2017 m. yra aktyviai įsitraukęs į standartizaciją: dalyvauja Europos standartizacijos organizacijos (CEN) ir Lietuvos standartizacijos departamento technikos komitetų veikloje, taip pat aktyviai prisideda prie žaidimų aikštelių Europos standartų projektų rengimo, teikia siūlymus ir pastabas.

Rengiant Lietuvos standartų redakcijas lietuvių kalba, Sergejus Kazunko jau yra pateikęs 8 standartų recenzijas.

Jo iniciatyva ir pastangomis išleisti du leidiniai, kuriuose pateikiamos standartų, skirtų vaikų žaidimų aikštelėms įrengti ir prižiūrėti, taikymo gairės.

Sergejus Kazunko aktyviai organizuoja mokymus ir seminarus atsakingiems vaikų darželių ir mokyklų specialistams, vaikų žaidimų aikštelių įrangos tiekėjams bei rangovams ir profesionaliai teikia paaiškinimus žaidimų aikštelių standartų taikymo klausimais.