Skaudžios nelaimės vaikų žaidimų aikštelėse 

Svetimo skausmo nebūna. Dažnai atrodo, kad nelaimė atsitinka kažkur toli ir mūsų tai neliečia. Tačiau nelaimė atsitinka visur ir visada ten, kur yra abejingumas dėl vaikų saugumo ir nenoras suprasti, kad žaidimų aikštelių įranga turi atitikti visų saugumo reikalavimų. Žemiau pateikiame realius nelaimės atvejus, kurių galima buvo išvengti...  

Vaikų darželyje žuvo 4 metų mergaitė.

Tragedija įvyko 11.08 val. Šalia čiuožynės su platforma įrangos žaidė dvi mergaitės. Pirmoji mergaitė - ji yra aukštesnė - "įnėrė" į angą tarp laiptų pakopų. Kita mergaitė - Veronika, "įnėrė" iš paskos. Veronikos galva užstrigo, o kojos nepasiekė žemės. Vaikai sako, kad mergaitė tris minutes kabėjo ir švokštė. Jie net nesuprato, kas nutiko, jie sako: "Mes manėme, kad Veronika užmigo." Mergaitė užduso nesulaukus pagalbos.


Nelaimė įvyko 2014 gruodžio 7 dieną, Rusijos Novosibirsko mieste.

Nuotraukos šaltiniai čia >>> ir čia >>>


Vaikų žaidimų aikštelėje pasismaugė 10 metų berniukas.

Mirusiojo berniuko kūną aptiko kirpyklos darbuotoja. Kaip nustatė tyrimas, berniukas įsipainiojo sūpuoklių virvėse, negalėjo atsilaisvinti ir užduso.

Nelaimė įvyko 2017 rugsėjo 8 dieną Rusijoje, Irkutsko rajono miestelyje Angarsk

Nuotraukos šaltinis čia >>>   

Daugiabučio namo kieme, tragiškai žuvo metų berniukas. 

Kiemo gyventojai, kuriame įvyko tragedija, pranešė, kad berniukas, žaidęs su draugais, pakilo į čiuožynę, kuri sujudėjo po vaiko svoriu. Čiuožynė nebuvo pritvirtinta prie pamatų. Ji užvirto ant šono, krito berniukui ant pilvo ir prispaudė jį prie žemės. 

Nelaimė įvyko 2017 metų rugsėjo 5 dieną Rusijoje Chabarovsko mieste. 

Nuotraukos šaltinis čia >>>   

Vaikų žaidimų įranga nupjovė berniukui pirštus.

Berniuko draugai pasakojo, kad jie suposi ant karuselės. Kai berniukas bandė ją sustabdyti, jo dešinės rankos pirštai užstrigo, buvo suspausti. Trijų pirštų galiukai buvo beveik nutrauktos. Rajono ligoninėje, kurioje buvo suteikta pirmoji pagalbą, paaiškėjo, kad pirštų kaulai yra stipriai sutraiškyti.

Tragedija įvyko 2018 metų rugsėjo 1 dieną Rusijos Tula mieste

Nuotraukos šaltinis čia >>> ir čia >>>  Gyvenamojo namo vaikų žaidimų aikštelėje žuvo 8 metų mergaitė. 

Mergaitė, sūpuosi ant sūpuoklių ir norėjo nušokti nuo sėdinės judėjimo metu. Jai nepavyko nušokti ir ji nukrito. Mergaitė norėjo greitai atsikelti, tačiau gavo sūpuoklių sėdynės, sugrįžtančios iš inercijos, smūgį į galvą.  Smūgis buvo mirtinas. Mergaitė mirė vietoje prieš atvykstant gydytojams. 

Nelaimė įvyko 2017 metų gegužės 20 dieną Rusijoje, Maskvos rajono mieste 

Nuotraukos šaltinis čia >>>

Daugiabučio namo kieme, vaikų žaidimų aikštelėje mirė 11 metų berniukas.

Tai rašo "Kultometr" su nuoroda į Odesos regiono policijos spaudos tarnybą. Tyrimo grupė nustatė, kad vaikas nukrito nuo sūpuoklių ir patyrė galvos traumą. Gavus smūgį, vaikas mirė prieš gydytojų atvykimą.

Nelaimė įvyko 2017 lapkričio 1 dieną, Ukrainoje Odesos mieste.

Nuotraukos šaltinis čia >>>   

Žaidimų aikštelėje, netoli miesto ežero, žuvo 16 metų mergaitė.

Verkhniy Berezov kaimo gyventojos kūnas buvo rastas žaidimų aikštelėje apie 18:30 valandą. Kaip paaiškėjo, nepilnametė patyrė lemtingą traumą dėl sūpuoklių smūgio į galvą.

Nelaimė įvyko 2018 balandžio 4 dieną, Ukrainos Kolomyja miete.

Nuotraukos šaltinis čia >>>  

Vaikų žaidimų aikštelėje žuvo 8 metų berniukas. 

Kaip nustatė policija, žaisdamas vaikas užsikabino galva tarp sūpuoklių turėklų ir gavo smūgį į galvą. Berniukas mirė prieš atvykstant greitosios pagalbos automobiliui. Po nelaimingo atsitikimo kažkas paskubėjo "privirinti" sūpuoklių sėdynę prie rėmo. Miesto administracija neprisiimė jokios atsakomybės dėl įvykio.

Nelaimė įvyko 2018 metų gegužės 11 dieną Rusijos Velikije Luki mieste.

Nuotraukos šaltinis čia >>> 

Miesto parke, besisupant ant supynių, žuvo jaunuolis.  

Policija nustatė, kad 18 metų studentas bandė padaryti "saulutę" (pilnai apsisukti aplink sūpuoklių ašį). Tačiau jam nepavyko išsilaikyti viršutiniame taške ir nukrito, po to sūpuoklių sėdynė sugrįžo į pradinę padėtį ir traumavo vaikiną. Pakeliui į ligoninę vaikinas mirė.

Tragedija įvyko 2018 m rugsėjo 16 dieną, Ukrainos Stožinca mieste

Nuotraukos šaltinis čia >>> 

Žaidimų aikštelėje pasismaugė mažametė mergaitė.

Vakare, vaikų žaidimų aikštelėje, praeiviai rado mergaitę, neturinčią gyvenimo požymių ir gulinčia ant čiuožynės. Pirminėmis duomenimis, vaikas drabužiais užsikabino už čiuožynės turėklų ir pasismaugė. Mergaitės išgelbėti nepavyko, pirmokė ligoninėje mirė.

Tragedija įvyko 2016 metų gegužės 5 dieną, Baltarusijos Minsko mieste.  

Nuotraukos šaltinis čia >>>  

Vaikų žaidimų aikštelėje žuvo 10 metų berniukas. 

Metalinės U formos žaidimo kopėčios nukrito ant berniuko. Vaikas patyrė sunkią galvos traumą ir buvo hospitalizuotas į vaikų ligoninės intensyviosios terapijos skyrių. 

"Mačiau, kaip montavo šią aikštelę", - sakė Tatjana Samsonova.  "Tai buvo praėjusių metų spalį, metalinės konstrukcijos buvo tiesiog įkištos į užšalusią žemę, neįrengiant jokių pamatų".

Tragedija įvyko 2017 Liepos 31 dienos vakare Tvierės mieste. 

Nuotraukos šaltinis čia >>>